Wybrać najlepszą porę na wyjazd
Dominikana znajduje się w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego i względna stałość temperatury skłania do wyjazdów przez cały rok. Warto jednak zastanowić się nad terminem ze względu na występowanie pory deszczowej i suchej. Pora sucha trwa od stycznia do kwietnia natomiast największe opady notuje się w maju i czerwcu chociaż nie są to miesiące o największej liczbie dni desczowych. Roczna suma opadów waha się w granicach od 1000 mm na południowym-zachodzie, do ponad 2000 mm na obszarach górskich.
Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 23-28°C, a w górach spada do 16°C. To zróżnicowanie widoczne jest także między wybrzeżem, a głębią lądu. Przedstawione poniżej wykresy zostały sporządzone na podstawie statystyk pogodowych dla obszaru Punta Cana, gdzie jak sądzę latamy najczęściej.
Temperatura powietrza w miesiącach
Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia
Temperatura wody na przestrzeni roku
Liczba dni deszczowych w miesiącu

Bazując na tych analizach zdecydowałam się na wyjazd pod koniec marca i nie żałuję. Było słonecznie i bardzo gorąco. Na plaży nie dało się tego odczuć ze względu na silny wiatr. Kilkakrotnie zdarzyły się opady przelotne trwające od kilku do kilkunastu minut, po których natychmiast pojawiało się słońce, a skutki deszczu znikały w mgnieniu oka.
 
 
 

Muzyka karaibska